اینترنت پرسرعت
محصولات و خدمات ایمن صنعت :
اینترنت پرسرعت وایرلس:

– خدمات اینترنت پر سرعت ویژه برج ها، مجتمع های مسکونی و تجاری :
شرکت ایمن صنعت به عنوان بزرگ ‌ترین مجموعه ارایه دهندهی سرویس اینترنت پرسرعت وایرلس در سراسر استان اصفهان با بهره گیری از سرویسهای ویژه، در اختیار داشتن کادر فنی مجرب و به روزترین تجهیزات و فناوری‌ها، پشتیبانی موثر و همیشگی از خدمات ارایه شده و سال‌ها تجربه در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت به کاربران خانگی و سازمان‌ها و شرکتهای مختلف، ارایه ی خدمات ویژه برج‌ها و مجتمع ها را نیز در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت هم‌اکنون نیز راه‌اندازی موفق سرویس برای بسیاری از مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری را در کارنامه خود دارد.

توضیحات بیشتر :
در بسیاری از برج‌ها و مجتع های مسکونی، تجاری و اداری به دلیل وجود ساختار فیبر نوری خطوط تلفن، امکان دریافت سرویس اینترنت پرسرعت از طریق روش‌­های معمول وجود ندارد. حتی در مواردی که زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارایه خدمات به مشتریان وجود داشته باشد، به دلیل محدودیت فضای اختصاصی مراکز مخابراتی برای نصب تجهیزات مورد نیاز ارایه سرویس، ممکن است پس از مدتی برای اختصاص سرویس به متقاضیان با کمبود پورت مخابراتی خالی در مراکز رو به ‌رو ‌شوند و در نتیجه امکان ارایه سرویس ADSL به کاربران جدید وجود نخواهد داشت. یکی از راهکارهای جایگزین در برج‌ها، مجتمع‌های تجاری، اداری و مسکونی ارایه خدمات اختصاصی و ویژه به این مجتمع‌ها است.
در این شرایط برای ارایه خدمات به ساکنان این برج‌ها و مجتمع‌ها، تجهیزات مورد نیاز برای ارایه سرویس در داخل مجتمع یا برج نصب می‌شود. برای دست‌یابی به این منظور، ابتدا مجتمع مورد نظر از طریق ارتباط نقطه به نقطه با سرعت بالا به شرکت سرویس دهنده متصل می‌شود. برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج CPE لازم است که دو مرکز ارایه دهنده و گیرنده خدمات دارای خط دید مستقیم نسبت به یکدیگر باشند. از این رو بخش فنی ایمن صنعت برای بررسی امکان دید مستقیم مجتمع متقاضی با یکی از سایت‌های این شرکت در سطح شهر، کارشناسان خود را به محل مورد نظر می‌فرستد. پس از انجام امکان‌سنجی و نصب تجهیزات مورد نظر در محل مجتمع متقاضی، امکان اتصال اینترنت پرسرعت مشترک به یکی از سایت های ایمن صنعت فراهم می‌شود.
اختصاص خدمات ویژه به برج‌ها و مجتمع‌ها افزون بر ایجاد امکانی برای دسترسی سریع و با کیفیت به خدمات اینترنت، ساکنان این برجها و مجتمع‌ها را از انتظار کشیدن برای دست‌یابی به خدمات و درگیر شدن با ضوابط اداری مراکز مخابراتی بی‌نیاز می‌کند.

توضیحات اضافی:
یکی از مهم‌ترین خدمات قابل ارایه در برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی خدمات (VDSL (Very High Bit Rate DSL است. شرکت ایمن صنعت برای نخستین بار در کشور این خدمات را که از آن به عنوان انقلابی در ارایه خدمات اینترنت یاد می‌شود، با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری‌ها در اختیار ساکنان برج‌ها و مجتمع‌ها قرار می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی این خدمات، پهنای باند بسیار بیش‌تر نسبت به خدمات +ADSL2 است. در این روش مشتریان می‌توانند از سرویس‌های با سرعت‌های بالا همچون، ۵۰ Mbps 20 ،Mbps و یا ۱۰۰ Mbps بهره‌مند شوند.

برای آشنایی با این فناوری مطالعه نوشتار زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

خدمات VDSL (Very high bit-rate Digital Subscriber Line) روشی نوین در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت است که سرعت ارایه خدمات بر بستر DSL را تا چندین برابر افزایش می‌دهد. در این روش، سرعت دانلود و آپلود اطلاعات تا بیش از ۱۰ برابر روش ADSL قابل افزایش است. با توجه به نزدیک بودن فاصله میان مرکز ارایه کننده و مشترک گیرنده این خدمات در برج‌ها و مجتمع‌ها، امکان ارایه این سرویس با کیفیتی ثابت برای مشتریان فراهم می‌شود.

این خدمات در هر مجتمع ابتدا از طریق یک DSLAM دریافت و سپس از طریق خطوط تلفن میان کاربران تقسیم می‌شود. پس از آن هر مشترک با نصب یک مودم VDSL در محل خود می‌تواند از پهنای باند اختصاص داده شده بهره‌مند شود. پهنای باند بسیار بالا، نوسان اندک و کیفیت ثابت، از مهم‌ترین ویژگی‌های این روش به شمار می‌آید.
گفتنی‌ است در روش +ADSL2 سیگنال‌هایی با بسامد میان ۰٫۱۴ تا ۲٫۲ مگاهرتز و در روش VDSL سیگنال‌هایی با بسامد ۲٫۲ تا ۱۲ مگاهرتز در سیم مسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این بازه گسترده، تامین کیفیت بالاتر و پهنای باند بیش‌تر در این روش را تضمین می‌سازد.
پهنای باند اختصاصی

محصولات و خدمات ایمن صنعت:

– پهنای باند اختصاصی Dedicated:
ایمن صنعت یکی از پر ظرفیت ترین شرکت های اینترنتی کشور در حوزه ارائه پهنای باند اختصاصی بر پایه بسترهای وایرلس، یا اینترانت و … می باشد. در همین راستا توسط شبکه وایرلس و POP Site های بسیاری، پوشش گسترده ای در شهر اصفهان و برخی شهرهای کشور ایجاد شده و علاوه بر آن با توجه به شبکه های جامع ارتباطی ایمن صنعت بر پایه IP-MPLS از شبکه زیر ساخت و  لینکهای پرظرفیت اینترانتی و هم چنین سایر بسترهای انتقال، امکان سرویسدهی خاص برای سازمانها و شرکتهای مختلف مهیا گردیده است.

ویژگی های مهم:
– ارائه پهنای باند، با کیفیت و ویژگی های برتر
– امکان ارائه پهنای باند اختصاصی با توجه به نیاز کاربر
– تضمین کیفیت مطابق با SLA  (توافقنامه سطح خدمات)
– ارائه نرمافزار مانیتورینگ جهت کنترل میزان پهنای باند مصرفی
– استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز در ارائه خدمات
– پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته و تمام ایام سال
– امکان افزایش پهنای باند در هر زمان
– انتقال پهنای باند از طریق وایرلس، اینترانت، MPLS
– امکان تعیین مسیر اینترنت از طریق پروتکل مسیریابی BGP

خدمات هاست و دامین
محصولات و خدمات ایمن صنعت :
– ارائه خدمات Host و  Domain:

– هاست:
هاست یا میزبانی سرور  از ملزومات اولیه راه اندازی یک وب سایت می باشد که سرویس هاست لینوکس و ویندوز  ایمن صنعت برای ارائه خدمات به وب سایت های پر بازدید  و مصرف معمولی ارایه می گردد. ایمن صنعت با سرورهای قدرتمند، باکیفیت و پرسرعت پذیرای وب سایتهای کاربران عزیز می باشد. برای نخستین گام می توانید پلن مورد نظر خود را به همراه نوع سیستم عامل دلخواه، انتخاب نموده و هاست مورد نظر را دریافت نمایید.

– دامنه:

نخستین گام در راه اندازی یک وب سایت، ثبت يك نام برای آن می باشد. به اين نام که به صورت انحصاری ثبت می گردد دامنه يا Domain مي گويند. دامنه آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد. امروزه دامنه ها دارای پسوندهای بسیاری می باشد، که به راحتی می توان یک دامنه برای سایت خود انتخاب کرد.

ایمن صنعت با تنوع بسیار در ثبت دامنه، انتخاب نام برای وب سایت شما را به آسانی ممکن می سازد.

– قوانین:

۱. قوانين ثبت دامنه ir. :
حداقل طول دامنه ۳ حرف و حداکثر ۶۳ حرف می باشد. تنها استفاده از حروف انگليسی و ارقام و نشانه (-) مجاز می باشد.
در صورت تمايل به ثبت نام دامنه ها با مفهوم مذهبی مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نياز است.
ثبت دامنه هايي که تداعی کننده فعاليت های غيرقانونی و اعمال مغاير با قوانين به کلی ممنوع می باشد.
ثبت دامنه با نام پسوند های عمومی مانند aero ,arpa ,edu ,int ,mil ,museum ,gov ,coop ,pro  امکانپذیر نمی باشد.
ثبت دامنه با نام های مرتبط با اينترنت ممنوع می باشد.
ثبت دامنه با اسامی ملی مانند نام مشاهير، اماکن عمومی و وقايع ملی تنها با مجوز وزارت ارشاد مجاز می باشد.
ارائه آدرس دقيق پستی و کد پستی ۱۰ رقمی جهت ثبت دامنه الزامی می باشد.
۲. قوانين ثبت دامنه co.ir. :
اين دامنه مخصوص شرکتهای تجاری ثبت شده بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی شرکت الزامی می باشد.
۳. قوانين ثبت دامنه net.ir. :
اين دامنه مخصوص شرکتهای ارائه دهنده خدمات شبکه و ISP ها بوده و ارائه کپی مجوز ISP الزامی می باشد.
۴. قوانين ثبت دامنه org.ir. :
اين دامنه مخصوص شرکتهای غير انتفاعی، انجمن های علمی، موسسات بين المللی ثبت شده و … بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی موسسه  الزامی می باشد.
۵. قوانين ثبت دامنه ac.ir. :
اين دامنه مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و ارائه کپی مجوز مذکور الزامی می باشد.
۶. قوانين ثبت دامنه sch.ir. :
اين دامنه مخصوص مدارس، موسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش بوده و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد.
۷. قوانين ثبت دامنه gov.ir. :
اين دامنه مخصوص بخش های اجرايي موسسات و وزارتخانه های جمهوری اسلامی بوده و ارائه درخواست کتبی در سربرگ موسسه الزامی می باشد.
۸. قوانين ثبت دامنه id.ir. :
اين دامنه مخصوص اشخاص حقيقی تابع کشور ايران بوده و ارائه تصوير شناسنامه متقاضی الزامی می باشد.
اینترانت

محصولات و خدمات ایمن صنعت :

– ارائه اینترنت VPN روی بستر اینترانت (تبدیل اینترانت به اینترنت) :
شرکت ایمن صنعت با استفاده از امکانات و توپولوژی شبکه خود قادر است سرویس اینترنت را روی بستر اینترانت به ادارات، مدارس و کلیه سازمانها و ارگانهایی که از این سرویس استفاده       می کنند ارائه کند.

خدمات دیتا سنتر

محصولات و خدمات ایمن صنعت :

– خدمات Data Center:

– میزبانی وب اشتراکی Shared Web Hosting:
میزبانی وب یا web hosting به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می تواند فایلها و سایر سرویسهای مربوط به وب سایت خود را در آن قرار دهد. میزبانی اشتراکی (shared web hosting) روشی از میزبانی وب است که منابع یک سرور بین چند سایت به اشتراک گذاشته می شود. میزبانی وب راه حلی ارزان برای میزبان یک وب سایت است که کاربر می تواند بدون نیاز به راه اندازی سرور خود و یا آشنایی با جنبه های فنی از عملیات های سرور از سرور اشتراکی استفاده نماید.
مهمترین مزیت میزبانی اشتراکی هزینه پایین آن است. به دلیل اینکه منابع بین چندین سایت تقسیم می شود و به همان نسبت هزینه ها کاهش می یابد. برای تعداد سایت هایی که می توان روی یک سرور میزبانی کرد استانداردی وجود ندارد و این عدد بسته به نوع سرویس، نوع سخت افزار و همچنین نوع سایت ها می تواند متفاوت باشد.
میزبانی وب اشتراکی در شرکت انتقال داده های ایمن صنعت بر اساس سیستم عامل ویندوز و لینوکس و انواع سرورهای استاندارد و حرفه ای آماده ارائه به کاربران می باشد. سرورهای موجود در شرکت ایمن صنعت مجهز به سخت افزارهای قدرتمند روز بوده و از آخرین نسخه نرم افزارها بهره مند می باشند. مهندسین و تکنسین های متخصص، بصورت شبانه روزی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات مونیتورینگ، سرورها را تحت نظر دارند.

– سرور مجازی اختصاصی Virtual Private Server:

سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server) بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است. سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می‌باشد که به یک سرور اختصاصی (Dedicated Server) جهت وب سایت یا وب سایتهای خود نیازمند می‌باشند، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند.
در اين سرويس هر يك از سرورهای مجازی كاملا مانند يك سرور فيزيكی شبكه مشاهده مي شوند. همچنين يک سرور مجازی نسبت به يک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاري به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی، داراي کارايی بهتر و بالاتری می باشد.

– سرور اختصاصی Dedicated Server:
خدمات سرور اختصاصی، امکانی کارآمد برای موسسات و سازمانهای بزرگی است که به دلایل مختلف از قبیل ضرورت امنیت و پایداری بالا برای اطلاعات و خدماتشان نمی خواهند از سرورهای اشتراکی با دیگران استفاده نمایند. در این نوع سرویس امکانات متنوعی برای سرویس گیرنده فراهم می شود که از آن جمله می توان به اختصاصی بودن سرور برای مشتری، فضای نگهداری بالا، امکان داشتن ترافیک بالا، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته و … اشاره کرد. بهره‌مندی از این ویژگی‌ها سبب شده است تا بسیاری از سازمان‌های بزرگ داشتن یک سرور اختصاصی را در مرکز داده‌ای ایمن بسیار به صرفه‌تر از استفاده از فضا بر روی سرورهای مشترک بدانند.

ویژگی های مهم:
شرکت ایمن صنعت برای حفظ امنیت سرورهای مورد استفاده اقداماتی شامل :
تامین امنیت فیزیکی و امنیت اطلاعاتی کامل با تکیه بر Firewall ، تامین قفسه‌های طبقه‌بندی شده با قفل‌های مطمئن و پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعات ISO 27001  اقدام نموده است.
استفاده از امکانات یک مرکز داده‌ی داخلی اختصاصی افزون بر کاهش هزینه‌های سازمان‌ها، امکان کنترل، نظارت، بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی، بهره‌مندی از سرعت دلخواه و آسودگی خاطر از امنیت سرورها و اطلاعات را برای سازمان ها و مشتریان فراهم می نماید.

سایر ویژگی ها:

– سیستم های اعلام و اطفا حریق
– نصب رایگان هر یک از سیستم عامل‌های Unix/Linux, Windows, FreeBSD
– دسترسی کامل مشتری به مدیریت سرور
– سنسور های محیطی جهت کنترل دما و رطوبت
– خدمات پشتیبانی بی وقفه ۷x۲۴
– ارایه‌ی خدمات امنیت اطلاعات (Firewall)
– پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعات  ISO 27001
– میزبانی سرور Co-Location

یکی از امکانات کارآمدی که در مراکز داده به وجود آمده است، امکان اشتراک فضا برای موسسات و سازمان‌های بزرگ است. با استفاده از این امکانات، سازمان‌ها و موسساتی برای ارایه اطلاعات خود، می‌توانند بسته به نیاز خود یک یا چند سرور مرکزی را در مرکز داده‌های مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهند.
استفاده از خدمات یک مرکز داده‌ی ایمن، بهترین راه برای بهره‌مندی از مزایای سرورهای مرکزی است. در مراکز داده می‌توان با بهره‌گیری از فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی برای قرارگیری سرورها، سیستم‌های پیش‌گیری از آتش‌سوزی، سیستم تامین برق اضطراری و … از قرار گرفتن سرورها در مکانی مناسب اطمینان حاصل کرد. افزون بر این، مراکز داده می‌توانند امنیت اطلاعاتی سرورها را تا حد بسیار زیادی تضمین کنند.

ویژگی های مهم:

– اختصاص فضای مجهز به کف کاذب برای نصب تجهیزات مورد نیاز
– تامین نیروی برق از دو منبع تغذیه متفاوت
– تامين نيروی برق دائم با استفاده از UPS و ژنراتور
– امنیت محیطی نظیر استفاده از دوربین مدار بسته و راه کار اهراز هویت بطور ٢۴ ساعت
– در نظر گرفتن قفسه‌های طبقه‌بندی شده‌ی انحصاری برای نگه‌داری سرورها
– در نظر گرفتن فضای کاملا اختصاصی و مرزبندی شده با مساحت‌های دلخواه
– سیستم های اعلام و اطفا حریق
– سنسور های محیطی جهت کنترل دما و رطوبت
– خدمات پشتیبانی بی وقفه ۷x۲۴
– ارایه‌ی خدمات امنیت اطلاعات (Firewall)
– پیاده سازی استاندارد ISO 27001
دفتر کار مجازی

محصولات و خدمات ایمن صنعت :

– دفتر کار مجازی Virtual Office :
– شماره اختصاصی ۶ یا ۸ رقمی
– خط ویژه با ۵ ورودی همزمان
– سانترال حرفه ای و منشی دیجیتال
– انتقال مکالمات به چندین شماره همراه و ثابت
– خط اختصاصی مستقیم فکس
– پیامگیر صوتی اختصاصی
– پنل ارسال و دریافت فکس
– پنل ارسال و دریافت پیامک با شماره دفتر کار
– شرایط زمانی پاسخگویی

مزایای دفتر کار مجازی :
– شما تازه وارد دنیای کسب و کار شده اید یا به فکر توسعه بازار فعالیتها و خدمات خود هستید و میخواهید در همه جا و همه حال با مشتریانتان در ارتباط باشید، در جستجوی یک دفتر کار هستید تا هم امکان حفظ ارتباط شما با مشتریان برقرار باشد و هم هزینههای آن با بودجه شما مطابقت کند!
– یا اینکه در شهرستان یا خارج از کشور هستید و همیشه آرزوی داشتن یک دفتر کار در اصفهان و تلفن با پیش شماره ۰۳۱ را داشته اید!
– یا صاحب یک وب سایت اینترنتی هستید که داشتن یک مرکز تماس در اصفهان برای شما ارزشمند خواهد بود …
پاسخگوی تمام خواسته های شما “دفتر کار مجازی” است.
– زیرساختی که بدون نیاز به نرم افزار، سخت افزار، سیمکشی و یا حتی خرید خط تلفن در اصفهان، کلیه امکانات و تجهیزات ارتباطی و اطلاعاتی را همانند سازمانهای بزرگ برای شما فراهم نماید.
– یک دفترکارهمراه شامل تمام زیرساخت های ارتباطی برای کسب و کار شماست.
– از امکان برگزاری یک جلسه حضوری گرفته تا دیگرامکانات موجود دریک شرکت، در این سرویس موجود است.
– یک شماره ۶ یا ۸ رقمی اختصاصی در اصفهان خواهید داشت که ۵ ورودی همزمان دارد.
– برروی این شماره یک سانترال حرفه ای نصب و داخلیهای سازمانی شما تعریف میشود. هرداخلی این امکان را دارد که به یک یا چند شماره موبایل یا ثابت وصل شود. داخل داخلیها میتوانید داخلی فکس، پیامگیر صوتی یا حتی معرفی خدمات و محصولات شرکت رو داشته باشید.
– یک شماره اختصاصی فکس ۲۴ ساعته خواهید داشت که فکسهای شما رو دریافت و به صورت PDF به ایمیلهای شما ارسال میکند.
– یک پیامگیر صوتی اختصاصی ۲۴ ساعته دارید که پیامهای مخاطبین شما را ضبط میکنه و همون لحظه فایل صوتی پیامو به همراه مشخصات تماس گیرنده براتون ایمیل میکند.
– یک پنل پیامک باشماره تلفن دفترکار میتوانید داشته باشید تا وقتی که برای مشتریان پیامک ارسال میکنید شماره شرکت شما روی گوشیشان بیفتد، با این کار آنها هم میتوانند به پیامک شما پاسخ بدهند که شما داخل ایمیل یا گوشیتان دریافت میکنید(reply) یا میتوانند آن شماره رو Dail کنند تا به دفترکار همراه شما وصل شوند.
– داخل این سیستم اگر موبایل شما خاموش باشد یا در دسترس نباشد پیغام”مشترک مورد نظر خاموش میباشد” و “دردسترس نمیباشد” برای مشتری پخش نخواهد شد. اگر به هر دلیلی نتوانید پاسخ مشتری را بدهید، میتواند تلفن همکارتان زنگ بخورد یا به پیامگیر صوتی برود و پیام مخاطب رو دریافت کند!

– و …

سرویس های ارزش افزوده
محصولات و خدمات ایمن صنعت:

– سرویسهای ارزش افزوده (Value Added Sevices):

شركت ایمن صنعت ارائه دهنده اينترنت پرسرعت، بر روي شبكه هاي دسترسي ايجاد شده در كشور با همكاري ساير شركتها و سازمانها، سرويس هاي ارزش افزوده متعددي را نظير سرويس تلفن ثابت مبتني بر NGN، IPTV، VOD، ویدئو کنفرانس، آموزش مجازی، خدمات Host & Domain، آنتی ویروس و … ارائه نموده است.

از دیگر خدمات ارزش افزوده ایمن صنعت:
– ايجاد امكان دسترسي كاربران مختلف خود و حتي ساير اقشار مردم به اينترنت و ارتباطات ضروري در مكانهاي عمومي است، به طوري كه با اجراي طرح Hot Spot در سالن های مختلف فرودگاه، ایستگاه های راه آهن، ترمینال های مسافربری، فروشگاه های بزرگ، هایپر مارکت ها و …
– ارائه Gameهای آنلاین و آفلاین.
– آموزشهای آنلاین همزمان و مستقیم.
اپراتور دوم تلفن ثابت

محصولات و خدمات ایمن صنعت :

– واگذاری خطوط تلقن ثابت اپراتور دوم (مخابرات کوه نور):
شرکت ایمن صنعت نماینده رسمی مخابرات کوه نور در استان اصفهان می باشد. این شرکت توانسته است با پوشش دهی بستر وایرلس، قادر به فراهم سازی شبکه مخابرات اپراتور دوم تلفن ثابت (کوه نور) و ارائه خطوط آن شرکت با پیش شماره های ۹۵۰ و ۹۵۱ در سطح استان اصفهان باشد.

VOIP:
تلفن اینترنتی یا VoIP، امکان مکالمات تلفنی را روی بستر شبکه یا IP فراهم می سازد. سیستم‌های تلفنی VoIP نسبت به مراکز تلفن معمولی، پایداری و انعطاف بیش‌تری دارند. تلفن های معمولی با سیگنالهای آنالوگ کار می‌کنند و مشکلات زیادی را به همراه دارند اما سرویس VoIP با سیگنالهای دیجیتال کار می‌کند و تنها نیازمند یک اتصال اینترنت، نظیر DSL یا Wireless است. بر این اساس، این تلفن‌ها با کاربری بسیار آسان‌تر، می‌توانند کیفیت به مراتب بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند.