پینگ تایم چیست؟ آشنایی با ابزار تست پینگ تایم

پینگ تایم چیست

پینگ تایم یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران اینترنت خصوصاً گیمرها و افرادی است که نیاز به اینترنت پرسرعت دارند. حتماً شما هم در حال بازی متوجه تاخیرهایی شده‌اید که بسیار آزار دهنده هستند. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که پینگ تایم شما بالا باشد. اما پینگ تایم چیست و چه اهمیتی دارد؟ چگونه می‌توانیم پینگ تایم را اندازه گیری کنیم و چه روش‌هایی برای کاهش پینگ تایم وجود دارد؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به این سؤالات مهم پاسخ دهیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ماهان نت باشید تا اطلاعات کاملی در مورد پینگ، پینگ تایم و نحوه محاسبه آن به دست آورید.

Ping Time چیست؟

پینگ (Ping) در واقع تأخیر زمانی است که ما در هنگام انجام کارهای آنلاین خود تجربه می‌کنیم. در واقع از پینگ برای سنجش فاصله زمانی اتصال دو دستگاه در شبکه استفاده می‌شود. با کلیک بر روی یک لینک، ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی، ارسال ایمیل، بازی کردن، آپلود فایل، استریم ویدیو … مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد تا دستور شما ارسال و به آن پاسخی از طرف سرور ارسال شود. به این فاصله زمانی اصطلاحاً پینگ تایم (Ping time) می گویند. از پینگ تایم به عنوان یکی از شاخص‌های سرعت اینترنت استفاده می‌کنند.

هرچقدر پینگ کمتر باشد، اتصال سریع‌تری بین سرور و دستگاه انجام می‌گیرد در نتیجه فرامین شما با سرعت بیشتری نیز انجام می‌شوند. از این رو شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف با استفاده از پهنای باند اختصاصی تلاش می‌کنند سرعت انتقال و دریافت اطلاعات را برابر کنند تا با پینگ تایم کمتری رو به رو شوند. برای کاربران عادی نیز روش‌های مختلفی برای کاهش پینگ تایم وجود دارد. مهم‌ترین آن‌ها، اینترنت گیمینگ است که برای تجربه کمترین PING به طور اختصاصی برای گیمرها طراحی شده است.

پینگ چگونه کار می‌کند؟ توضیح پینگ تایم با یک مثال

برای اینکه به سؤال Ping Time چیست بهتر پاسخ دهیم و با نحوه عملکرد پینگ آشنا شویم، از یک مثال رایج استفاده می‌کنیم. برای مثال زمانی که در حال انجام بازی آنلاین هستید، نیاز دارید که فاصله زمانی و تأخیر عملکردها بسیار کوتاه باشد. برای مثال اگر پینگ کمی مثلاً کمتر از 20 میلی ثانیه داشته باشید، تقریباً بلافاصله اعمالی که در بخش‌های مختلف بازی انجام می‌دهید، انجام خواهد شد.

هرچقدر که پینگ تایم بیشتر شود، فاصله زمانی بین عمل شما و انجام آن در بازی بیشتر خواهد شد. در نتیجه افرادی که پینگ کمتری نسبت به شما در بازی دارند، از شما جلوتر خواهند بود. در واقع پینگ به شما کمک می‌کند که کیفیت و عملکرد اتصال خود را بسنجید. برای مثال با استفاده از اینترنت td lte و پینگ پایین شما در بازی‌های آنلاین نسبت به رقبا برتری خواهید داشت و این نشان دهنده کیفیت و عملکرد بهتر اتصال شما است. علاوه براین با استفاده از اینترنت گیمینگ ماهان نت نیز یک سرویس اختصاصی است که گزینه بهتری نسبت به اینترنت td-LTE برای گیمرهای حرفه‌ای خواهد بود.

پینگ خوب چقدر است؟ آشنایی با پینگ زیاد و کم

پینگ تایم را معمولاً با واحد میلی ثانیه نشان می‌دهند. برای مثال می گویند پینگ مورد نیاز برای بازی‌های آنلاین 20 میلی ثانیه است. به طور کلی هرچقدر که پینگ پایین‌تر و کمتر باشد، اینترنت شما کیفیت بالاتری دارد. معیار و شاخص کلی برای پینگ خوب و بد وجود ندارد. زیرا برای بعضی از عملکردها مانند باز کردن یک صفحه سایت ping حدود 200 میلی ثانیه هم شاید مورد قبول باشد؛ اما در یک بازی آنلاین چند نفره، پینگ بیشتر از 20 میلی ثانیه خوب به نظر نمی‌رسد.

با این حال به طور کلی، پینگ بالاتر از 100 میلی ثانیه را High Ping در نظر می‌گیرند و اینترنتی که این میزان از تایم پینگ یا بیشتر را داشته باشد، برای فعالیت‌هایی که نیاز به سرعت بالا دارند مانند استریم ویدیو زنده و بازی کردن مناسب نمی‌دانند. در مقابل، هرچقدر پینگ تایم به صفر نزدیک‌تر باشد، کیفیت اتصال بهتر است. در حال حاضر پینگ کمتر از 20 میلی ثانیه را می‌توانیم به عنوان پینگ تایم مناسب برای اکثر فعالیت‌های آنلاین معرفی کنیم. با توجه به پینگ تایم و تعرفه اینترنت td-lte، در حال حاضر اینترنت Td-lte ارزان‌ترین و بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال پینگ تایم مناسب هستند.

پینگ تایم صفر امکان پذیر است؟

در این مطلب چندین بار اشاره کردیم که پینگ تایم کمتر، بهتر است؛ اما آیا پینگ تایم صفر امکان پذیر است؟ پینگ تایم صفر یعنی هیچ فاصله زمانی بین دستگاه و سرور وجود نداشته باشد. با توجه به اینکه هر درخواستی مانند یک بسته است که باید از دستگاه به سرور ارسال و از سرور به دستگاه برگشت داده شود، همیشه مقداری فاصله زمانی وجود خواهد داشت.

حتی با استفاده از فیبر نوری، حداکثر سرعت رفت و برگشت داده‌ها محدود به سرعت نور است. بنابراین چیزی به اسم پینگ صفر مطلق وجود ندارد. با این حال در سرورهای محلی و لوکال هاست ممکن است پینگ صفر (پینگ کمتر از 1 میلی ثانیه) را تجربه کنید. هرچه بستر ارتباطی اینترنت شما سریع‌تر باشد احتمال نزدیک شدن پینگ به صفر بیشتر خواهد شد. خطوط اینترنت adsl به دلیل تکنولوژی قدیمی‌تر معمولاً پینگ بالاتری هم دارند.


مطالب مرتبط با پینگ تایم چیست


چگونه پینگ تایم را کاهش دهیم؟

به طور کلی هرچه فاصله بین دستگاه شما و سرور مقصد کمتر باشد، زمان کمتری هم برای ارسال و دریافت داده‌ها صرف خواهد شد و شاهد پینگ تایم کمتری هم خواهید بود. برای مثال اگر سرور یک بازی در آمریکا باشد، افرادی که در آمریکا زندگی می‌کنند احتمالاً پینگ کمتری را با شما که در ایران زندگی می‌کنید تجربه خواهند کرد. بنابراین اگر بازی شما سرورهای مختلفی را در کشورهای مختلف دارد، انتخاب سرور نزدیک‌تر راهی برای کاهش پینگ خواهد بود.

علاوه بر این وجود ترافیک زیاد در شبکه مانند استفاده همزمان چند نفر از شبکه یا انجام کارهای گوناگون مانند بازی کردن و پخش ویدیو آنلاین به صورت همزمان باعث افزایش پینگ می‌شود. برای کاهش پینگ تایم بهتر است این ترافیک‌های اضافه را حذف کنید. ارتقاء سخت افزار مانند مودم و روتر نیز می‌تواند راهی برای کاهش پینگ تایم باشد. در مقاله کاهش پینگ می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

نحوه محاسبه پینگ تایم؛ معرفی نرم افزار تست پینگ تایم

شما با استفاده از نرم افزارهای مختلف مانند نرم افزار Ping Tester یا کمک گرفتن از ابزارهای آنلاین مانند speedcheck.ir و speedtest.net می‌توانید پینگ دستگاه خود را محاسبه کنید. نرم افزار ping tester یک ابزار تخصصی برای مدیریت شبکه است که سرعت دسترسی و اتصال‌هاست ها را با آن اندازه گیری می‌کنند. این نرم افزار روی ویندوز نصب می‌شود و با یک کلیک و اسکن سریع IP ها، تست Ping را انجام می‌دهد. برای گیمر ها و استریم ها استفاده از ابزارهای آنلاین Speedtest.net و speedcheck.ir را توصیه می‌کنیم. با مراجعه به این سایت‌ها و کلیک بر روی گزینه شروع تست می‌توانید، سرعت دانلود، آپلود و Ping شبکه خود را بررسی کنید.

اینترنت گیمینگ، بهترین سرویس اینترنت با پینگ پایین برای گیمرها

بدون شک، پینگ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های گیمرها است. در دنیای گیم آنلاین، هر میلی ثانیه اهمیت زیادی دارد و پیدا کردن اینترنتی که بتواند پایین‌ترین پینگ با پایداری بالا را تضمین کند، یکی از اصلی‌ترین نیازهای گیمر ها است. سرویس اینترنت گیمینگ ماهان نت، بهترین گزینه برای چنین افرادی است. این سرویس سفارشی، اینترنتی پرسرعت با پایداری بالا و پایین‌ترین Ping را برای گیمرها فراهم می‌کند. شما می‌توانید همین حالا، این سرویس فوق العاده را از ماهان نت سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود می‌توانید با شماره 02187278 تماس بگیرید. کارشناسان حرفه‌ای ماهان نت مشتاق شنیدن صدای گرم شما و پاسخ دادن به سوالاتتان هستند.

با استفاده از سرویس‌های ایمن صنعت، کمترین پینگ تایم را تجربه کنید.

در این مقاله سعی کردیم با پینگ تایم آشنا شویم و به سؤال Ping time چیست. همچنین با راه‌های کاهش پینگ تایم و ابزار تست پینگ آشنا شدیم. اگر برای انجام فعالیت‌های آنلاین خود مانند بازی کردن به پینگ تایم کم و سرعت بالا نیاز دارید سرویس‌های اینترنتی ایمن صنعت می‌تواند از جمله اینترنت گیمینگ گزینه مناسبی برای شما باشد. با هر نیاز و بودجه‌ای می‌توانید با مراجعه به فروشگاه ماهان نت، بهترین بسته اینترنتی را برای خود با کمترین پینگ انتخاب کنید. همچنین اگر نیاز به خدمات پیشرفت تر دارید، امکان ثبت سفارش اینترنت گیمینگ و پهنای باند اختصاصی نیز برای شما فراهم شده است. از طریق تماس با شماره تلفن 031-32731321 می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرویس‌های مورد نیاز خود به دست آورید. همکاران ما در بخش پشتیبانی مشتاق شنیدن صدای گرم شما هستند.

فروش اینترنت پرسرعت در اصفهان

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *